Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

Sukces uczniów klas mundurowych

4 marca br. odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół w Czerwińsku oraz Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Proobronnej. Celem tego przedsięwzięcia było: propagowanie polskiej poezji patriotycznej wśród młodzieży powiatu płońskiego oraz promowanie postaw patriotycznych.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli języka polskiego przygotowywali własne interpretacje utworów patriotycznych, nagrywali, natomiast opiekunowie przesyłali je do organizatora.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Małgorzata Marcinkowska i Julia Kozłowska z klasy I LW (opiekun merytoryczny:
 p. A. Markowska), Weronika Drozdowska, Wiktoria Grzebalska i Natalia Gutowska z klasy III LW (opiekun: p. A. Markowska), Karolina Błaszczyk, Rafał Bułakowski, Julia Dobaczewska, Maja Ryzińska Jakub Gerłowicz, Oliwia Przybysz – wszyscy
z klasy I LP (opiekunem merytorycznym p. Dorota Gut-Pacuszka), Rafał Kozłowski z klasy II LM (opiekun: p. Dorota Gut-Pacuszka) oraz Małgorzata Wiśniewska z klasy II LP (opiekun: p. Małgorzata Lelińska- Tobolska)

Na podstawie przysłanych plików wideo jury powołane przez organizatorów oceniło występy uczestników oraz dokonało oceny wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Możemy być dumni z przedstawicieli klas mundurowych, ponieważ I miejsce zajęła Karolina Błaszczak z wierszem ,,Rozmowa z księżycem”. Zdobyliśmy również dwa wyróżnienia: Rafał Bułakowski za wiersz ,,Obywatel GC” i Natalia Gutowska za recytację wiersza Zbigniewa Herberta ,,Guziki”. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

Odbiór nagród w Czerwińsku 12.03.2021r. o godzinie 13.00.