,,Wielki sukces uczniów ZS nr 1"

W piątek - 20 października b.r. odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach sztafetowych. Finał wojewódzki tym razem gościł w miejscowości Podgórze, w powiecie płockim. Łącznie na zawody przybyło kilkadziesiąt sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W stawce rywalizujących drużyn znalazła się silna reprezentacja chłopców z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

Uczniowie ze „Staszica” spisali się wspaniale. W imponującym stylu, z ok. 20 sekundową przewagą nad drugą drużyną z Garwolina, wygrali swój bieg. Trzecią lokatę wywalczyli uczniowie z płońskiego ,,ogólniaka”.

Bieg przyniósł uczestnikom, opiekunom oraz obserwującym rywalizac ję kibicom wiele emocji. Chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku na siódmej zmianie uzyskali prowadzenie w stawce, którego nie oddali już do mety i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Natomiast wcześniejszym etapem rywalizacji sztafet były zawody rejonowe, gdzie „Staszic” wywalczył drugie miejsce, dające awans na Igrzyska, za zespołem Liceum Ogólnokształcącego z ulicy Płockiej.

Skład sztafety: Michał Najechalski, Mateusz Najechalski, Kacper Dobrosielski, Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Kaniecki, Łukasz Smardzewski, Damian Żółtowski, Adrian Nawrocki, Mateusz Morawski, Damian Wiśniewski, Artur Czajkowski (rejon), Kamil Baryga.

Opiekę nad sztafetami sprawowali: pan Piotr Kozera ( zawody rejonowe) i pan Arkadiusz Markowski ( finał wojewódzki).

Skład sztafety i indywidualne czasy uczniów

Nazwisko i imię ucznia

Zmiana na której biegł uczeń

Uzyskany czas na 1000m