Diagnostyka i naprawa – TMR na praktyce

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki ćwiczyli diagnozowanie i monitorowanie ciągników.  Grecy są ekspertami w usuwaniu drobnych i poważnych usterek. Potrafią naprawiać wymagane części, które wydawałyby się już być bezużyteczne. Nasi praktykanci rozbierali wymagane części pojazdu na ,,czynniki pierwsze”, by potem następnego dnia zobaczyć je już odnowione, gotowe do sprzedaży, jako części zamienne do maszyn lub jako części składowe naprawionych już maszyn.

Osoby, które rzeczywiście poważnie interesują się mechaniką, były to bardzo cenne lekcje praktycznej nauki zawodu, gdzie ogromne znaczenie odgrywa doświadczenie, cierpliwość i dobra komunikacja z klientem, właściwy  wywiad oraz znajomość budowy pojazdów i maszyn, daje pożądany efekt zadowolenie klienta.

Przygotowała

Agnieszka Urban