Akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym

1 marca obchodzilismy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy I LP, pod kierunkiem wychowawczyni i nauczycielki historii p. Małgorzaty Muchy. W apelu wystąpili również Klaudia Ceglarz z kl III LW oraz Adam Krzywnicki z kl. IV TS, którzy pięknym śpiewem uświetnili przedstawienie.

"Inka" Danuta Siedzikówna, której postać uczniowie klasy I LP przybliżyli swoim szkolnym kolegom, była pierwszą zatrzymaną osobą z oddziału nieuchwytnego majora "Łupaszki". W 1946r. przeszła brutalne śledztwo i została skazana na karę śmierci. W chwili śmierci miała tylko siedemnaście lat. Wypowiedziane przez nią słowa "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba" zawierają porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i bronić. Dla siebie i innych.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Małgorzata Mucha