,,KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI’’ – Konkurs Ekologiczny.

Pan Starosta Powiatu Płońskiego

serdecznie zaprasza Uczniów do wzięcia udziału

w Konkursie Ekologicznym pt ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci”.

Jest to konkurs na wykonanie krótkiej formy filmowej albo mema o tematyce szeroko rozumianej ochrony  powietrza np. walki ze smogiem. Najlepsze prace będą ,,żyły” w dalszej akcji edukacyjnej prowadzonej przez nasze Starostwo.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Prowadzenie tej akcji, to nasz społeczny obowiązek wobec środowiska, to wezwanie dzisiejszych czasów i konieczność ochrony naszego zdrowia.

Termin zgłaszania prac upływa 24 listopada 2017 r. a planowane jego rozstrzygniecie to 30 listopada.

Poniżej załączamy Regulamin Konkursu, który jest także dostępny na stronach www.powiat-plonski.pl.

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO

I.Organizator: Starostwo Powiatowe w Płońsku. Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

II. Przedmiot konkursu: Wykonanie pracy konkursowej:

1 kategoria: KRÓTKA FORMA FILMOWA

2 kategoria: MEM

Odnoszące się do szeroko rozumianej ochrony powietrza i walki ze smogiem. Prace muszą ukazywać złe lub prawidłowe wzory zachowań związane z ochroną powietrza i zawierać podstawową wiedzę merytoryczną, dotyczącą zapobiegania smogowi.

III. Uczestnicy: Uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Płoński. Dopuszcza się wykonywanie prac konkursowych przez kilkuosobowe zespoły.

IV. Cele konkursu:

1. Propagowanie celów akcji ,,Kochasz dzieci nie pal smieci” :

- kampania edukacyjna dotycząca spalania śmieci w piecach domowych, a w szczególności opakowań, butelek itp.,

- kształtowanie pozytywnej postawy względem środowiska naturalnego praz uświadomienie problemu nadmiernej ilości spalin,

- zachęcanie mieszkańców do wymiany pieców w gospodarstwach domowych,

-  propagowanie odpowiednich technik spalania w piecach (np. spalanie „od góry”),

- piętnowanie nawyku spalania nie przeznaczonych do tego celu odpadów,

- promocja ochrony przyrody,

- edukacja na temat wpływu smogu na zdrowie.

2. Kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców Powiatu Płońskiego.

3. Kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska naturalnego.

4. Przygotowanie uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym.

V. Zasady:

1. Każdy uczestnik lub zespół może zgłosić po jednej pracy w każdej z wóch kategorii.

2. Prace konkursowe w zależności od rodzaju kategorii mogą być złożone w formach:

- dla 1 kategorii – krotka forma filmowa – mp4, AVI, mpeg, H264 w rozdzielczości HD (1920X1080),

- dla 2 kategorii – Mem- jpg.gif.png,

3. Długość filmu powinna zawierać się w granicach 15-60 sekund. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania części filmu lub jego skrócenia.

4. Praca konkursowa musi zawierać:

- imię i nazwisko wykonawcy lub zespołu,

- nazwę szkoły,

- wiek uczestnikow konkursu,

- klasa/y do której uczęszczają zgłaszający pracę,

5. Do pracy należy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z procedurą konkursową.

6. Praca konkursowa może być wykonana w różnych formach np. dokument, utwór muzyczny, skecz, opowiadanie, pokaz slajdów, animacja.

7. Termin złożenia prac konkursowych upływa 24 listopada 2017 r. Po tym terminie prace nie będą brały udziału w Konkursie.

8. Prace konkursowe należy dostarczyć na fizycznym nośniku danych – płyta lub pamięć USB na adres: StarostwO Powiatowe w Płońsku, ul. Płocka 39, 09-100 Płońsk, Kancelaria ogólna.

9. Organizator przewiduje po jednej nagrodzie głównej w każdej kategorii z dwóch kategorii i wyróżnienia w  postaci nagród rzeczowych.

10. Prace konkursowe oceniane będą przez Jury Konkursowe. Członkowie Jury Konkursowego zostaną powołani przez Starostę Płońskiego.

11. Autorzy prac zgadzają się na przetwarzanie prac i ich kopii na wszelkich polach eksploatacji.

12. Prace konkursowe będą służyć do promowania idei akcji ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci”. Najlepsze będą emitowane m.in. w serwisach internetowych, portalach społecznościowych, na ekranie kina Kalejdoskop, w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

13. Termin rozstrzygnięcia konkursu do 30 listopada 2017 r.

14. Nagrody zostaną wręczone podczas Sesji Rady Powiatu Płońskiego.

15. Prace konkursowe nie będą i mogą być wykorzystane do przygotowania wystaw i innych form promocji związanych z realizacją projektu.

16. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, odstąpienia od organizacji konkursu bez podania przyczyny, nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt malej liczby prac, rozstrzygnięcia w kwestiach nieuregulowanych regulaminem.

17. Patronat merytoryczny nad konkursem objęła Fundacja Ekologiczna Arka z Bielsko – Białe, patronat medialny obejmą lokalne media m.in. Portal Płońsk 24, Radio Płońsk.

Starosta Powiatu Płońskiego

Andrzej Stolpa