Powiatowy Konkurs Recytatorski

20 marca 2018r. w Czytelni MBP w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Adam Asnyk i Zbigniew Herbert. Siła twórczości poety- filozofa i poety- kultury”.

Przesłuchania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach: młodzież gimnazjalna i licealna. Celem przedsięwzięcia było: popularyzowanie literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

ZS nr 1 im. S. Staszica reprezentowały trzy uczennice klas pierwszych: Katarzyna Osmańska z klasy I LP, Alicja Krajewska z klasy I LW oraz Natalia Chojnacka z klasy I TF. Deklamujące przedstawiły własną interpretację znanych wierszu Zbigniewa Herberta. Oceniano: dobór repertuaru, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora oraz ogólny wyraz artystyczny.

Reprezentujące szkołę pierwszoklasistki wróciły z dyplomami i nagrodami, zdobywając: I miejsce Katarzyna Osmańska z wierszem Herberta ,,Guziki” (opiekun: p. D. Gut-Pacuszka) oraz wyróżnienie Alicja Krajewska z utworem ,,O dwu nogach Pana Cogito” (opiekun: p. A. Dobrowolska).

Po przesłuchaniach, a przed wręczeniem nagród, uczniowie mieli okazję wziąć udział w recitalu poezji śpiewanej pt.,, Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia” w wykonaniu barda Kuby Michalskiego.

zobacz zdjęcia...

Gratulujemy.