Wycieczki w klasach mundurowych

W minionym semestrze klasy mundurowe jak zawsze wyjeżdżały na zajęcia specjalistyczne do Szczytna i Kazunia, ale poza tymi wyjazdami był czas na spotkania z kulturą.
W godzinach popołudniowych uczniowie mieli możliwość wyjazdu do teatrów i muzeów.

Od marca do maja uczniowie wyjeżdżali: do Ciechanowa na ,,Tango” Mrożka, do Warszawy na sztukę ,,Kamienica na Nalewkach”, a także do Płocka na ,,Poskromienie złośnicy” Szekspira.

Spotkania ze sztuką odbywały się raz w miesiącu.

Młodzież brała udział w prelekcjach oraz lekcjach muzealnych, np. w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

Głównym celem organizowanych wyjazdów jest świadome uczestnictwo uczniów we współczesnym życiu kulturalnym poprzez pogłębianie wiedzy ogólnokulturowej. Spotkania  z kulturą z pewnością przyczynią się do zdobywania kompetencji potrzebnych młodemu człowiekowi do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Organizatorkami wyjazdów w klasach mundurowych są nauczycielki języka polskiego:
w klasach policyjnych- p. D. Gut-Pacuszka, natomiast w wojskowych- p. A. Dobrowolska.

Przygotowała: Anna Dobrowolska