Powiatowy Konkurs Literacki

Powiatowy Konkurs Literacki ,,Henryki. Przez słowa do serca”

W dniach od 1 do 29 października 2020r. młodzież ze szkół ponadpodstawowych miała możliwość przesłania swoich autorskich, niepublikowanych wcześniej prac z zakresu epiki lub liryki do opiekunów merytorycznych, którzy przekazali je do organizatora wspomnianego konkursu.Powiatowy Konkurs Literacki ,,Henryki. Przez słowa do serca” jest organizowany od kilku lat przez I LO w Płońsku pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W związku z funkcjonowaniem szkół w reżimie sanitarnym zmienił się regulamin konkursu, ale nadal celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie twórczości literackiej, rozwijanie wyobraźni twórczej, rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, a przede wszystkim wyłowienie talentów literackich.

Naszą szkołę w tym roku reprezentują: Alan Leszczyński, Aleksandra Leszczyńska, Karolina Błaszczyk z klasy I LP oraz Małgorzata Marcinkowska z klasy I LW. Opiekunami merytorycznymi uczniów są:p. D. Gut-Pacuszka oraz p. A. Markowska.

Rozkodowanie prac nastąpi 16 listopada 2020r.

Na wyniki czekamy do 18 listopada. Zostaną one ogłoszone na stronie internetowej I LO
w Płońsku.

Na najlepszych czekają specjalne nagrody!

Trzymamy kciuki!