Święto Odzyskania Niepodległości 2019

11 listopada- świętujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2019r pierwsze i drugie klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym, wspólnie z Dyrekcja i wychowawcami, wzięły udział w powiatowo-miejskich uroczystościach Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Płońsku. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy.
Po przemówieniach reprezentantów władz samorządowych delegacje złożyły  kwiaty pod pomnikiem Marszałka. Wartę pełnili uczniowie klasy II LW – Wiktoria Grzebalska i Dawid Kędzierski.

Ostatnim punktem uroczystości był przemarsz na Cmentarz Parafialny, społeczność lokalna oddała hołd poległym żołnierz om w 1920r. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Anna Gizińska, p. Agnieszka Witólska, p. Małgorzata Mucha, p. Piotr Żochowski,
p. Mieczysław Szadkowski.

Tekst opracowała: A. Gizińska