Artykuły: Klasy mundurowe

Uroczystości przekazania sztandaru KPP w Płońsku

W dniu 18 września 2015 roku klasa I liceum policyjnego uczestniczyła w otwarciu wystawy w podziemiach kościoła parafii pw. Św. M. Kolbego w Płońsku. Autorem wystawy był Aleksander Załęski, ekspert fotografii kryminalistycznej Komendy Głównej Policji. Aleksander Załęski był członkiem ekipy ekshumacyjnej przeprowadzającej prace w latach 1991 i 1995 w Charkowie, Miednoje i Katyniu.

Pierwszy zlot klas mundurowych w Warszawie

W dniu 17 września 2015 r., na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się pierwszy zlot organizacji obronnych i klas mundurowych. ZS nr 1 w Płońsku reprezentowali uczniowie klasy II LW pod opieką: p.płka Grzegorza Kopra i p. Piotra Żochowskiego.

Spotkanie integracyjne klas pierwszych mundurowych

W dniu 15.09.2015 r. klasy pierwsze mundurowe (1LP, 1LW) wyjechały na spotkanie integracyjne do Ośrodka w Goszczycach Średnich. Miejsce jest usytuowane w pięknej, leśnej okolicy około 15 km od Płońska. Cały teren jest ogrodzony i bezpieczny. Na terenie znajduje się boisko do gry w piłkę nożną i siatkówkę, ponadto stół do ping-ponga i sala taneczna. Uczniowie klas pierwszych w ramach spotkania uczestniczyli w ognisku integracyjnym, podczas którego otrzymali ciepłą zupę grochową oraz kiełbaski pieczone przy ognisku.

VIII Kolarskie Kryterium Uliczne Solidarności

Dnia 12.09.2015 r. w godzinach od 12.00 do 16.00 na terenie Płońska odbyło się VIII Kolarskie Kryterium Uliczne Solidarności. Imprezę tę wspierali uczniowie ZS nr 1. Klasy drugie mundurowe (II LW i II LP) wspólnie z Policją, były odpowiedzialne za zabezpieczanie trasy wyścigu.

Klasy mundurowe ZS nr 1 w Płońsku na Święcie Jednostki w Kazuniu

W dniu 04.09.20015r. uczniowie klas mundurowych I LW (klasa wojskowa) i I LP (klasa policyjna) uczestniczyli w uroczystościach związanych z 71 Rocznicą powstania 2 Mazowieckiej Brygady Saperów w Kazuniu (obecnie 2 Mazowiecki Pułk Saperów).