Artykuły: Klasy mundurowe

Uczniowie klasy wojskowej na wystawie ,, W drodze do niepodległości”

W związku z 100.  rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie z klasy II LW mieli możliwość obejrzenia wystawy edukacyjnej ,,W drodze do niepodległości” przygotowanej przez I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku .

Apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym

01.03.2018r. przy kościele św. Michała Archanioła odbył się uroczysty apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatu i miasta. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć młodzieży z klas wojskowych, która reprezentowała naszą szkołę.

,,Uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy"

2 marca 2018r. w 2 Pułku Saperów w Kazuniu odbyło się uroczyste przejęcie obowiązków dowódcy jednostki przez płk Roberta Kamińskiego. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele Dowództwa Sił Zbrojnych, służb mundurowych oraz władz lokalnych. W uroczystości tej uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

Klasy trzecie mundurowe w ,,Świecie Brunona Schulza”

Dnia 31 stycznia 2018r. klasy III LP i III LW udały się do MCK w Płońsku na spektakl Narodowego Teatru Edukacji: ,,Świat Brunona Schulza”. Wyjście zostało zorganizowane w związku z realizowaną podstawą programową. Opowiadania należą do kanonu lektur szkolnych. Świat opisywany w tekstach Schulza opiera się na doświadczeniu osobistym. Już sam autor określił swoją metodę jako ,,mityzację rzeczywistości”.

Wycieczka do Teatru Komedia

W dniu 30.01.2018r. młodzież klas pierwszych technikum i liceum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym kraju, a także kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów poprzez udział w grze tematycznej- Escape Room: ,,Poza światem”, ,,W  świecie piramid”, ,,Rzeczywistość PRL-u”.