,,Pączek dla Afryki”

Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami w ostatnie dni karnawału, grupa dziewcząt z klasy IV TŻ ( Magdalena Łepkowska, Katarzyna Szostak, Julita Sobolewska, Klaudia Wolska i Paulina Stefanowska) zorganizowała charytatywną akcję „Pączek dla Afryki”.

Upieczone przez siebie wykwintne ciasta, faworki i babeczki były w dniu 12 lutego sprzedawane na terenie szkoły, a dochód ze sprzedaży został przekazany na akcję ,,Pączek dla Afryki”. W ten sposób każdy z nas mógł pomóc głodnym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Zebrane pieniądze – w kwocie 270 zł. trafiły na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji. Zebrana kwota została przekazana na projekty realizowane w RŚA i Czadzie. Uczniów w inicjatywie wspierali katecheci naszej szkoły, a pomysłodawcą był ks. Andrzej Żywiałowski pomysłodawcą akcji na czele. Szczegółowy opis projektów, na które zbieramy w 2018 r. będą przedstawione na stronie https://paczek.kapucyni.pl/ .

zobacz zdjęcia...

Przygotował: M. Szadkowski