Dzień Otwarty Szkoły 28 marca 2015

Podczas Dnia Otwartego Dyrekcja naszej szkoły zapoznała gimnazjalistów z ofertą edukacyjną w trzech typach szkół w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej. Zachęcano gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole poprzez prezentowanie osiągnięć uczniów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Natomiast nauczyciele uczący różnych przedmiotów zapoznawali uczniów z pracowniami, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne i praktyczne, podręcznikami, pomocami dydaktycznymi oraz sprzętem, który jest wykorzystywany na zajęciach.

W internacie zaprezentowały się klasy technikum żywienia i usług gastronomicznym oraz zasadniczej szkoły zawodowej o zawodzie kucharz oraz klasy technikum usług fryzjerskich. Gimnazjaliści mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów. Natomiast w pracowni fryzjerskiej mogli skorzystać z usług fryzjerskich, co cieszyło się bardzo dużym powodzeniem.

Mieli również szansę obejrzenia bazy lokalowej internatu, pokoje, w których mieszkają uczniowie w czasie roku szkolnego oraz stołówkę.

Z kolei Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentowało sprzęt, urządzenia i maszyny, z których korzystają uczniowie, ucząc się do egzaminów zawodowych, w celu zdobycia uprawnień w wymarzonym zawodzie.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia nauki w naszej szkole.