Udział grupy PATPORT w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa w powiecie płońskim.

W dniu 24 lutego 2016r. liderzy grupy PaTPORT z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku oraz uczniowie klasy I i II liceum policyjnego, wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta. Młodzieży towarzyszyły: p. Marzanna Szacherska - Dyrektor Szkoły i p. Moniką Gołębiowską – Łaska, pedagog a zarazem opiekun grupy. Celem debaty było zebranie opinii i uwag o miejscach występowania zagrożeń.

Prowadzący spotkanie, p. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji, przedstawił prezentację dotyczącą skali przestępczości i wykrywalności w powiecie na przestrzeni lat. Odniósł się również do skali zjawiska w odniesieniu do nieletnich. Określił kierunki i efekty działań mających wpływ na bezpieczeństwo drogowe mieszkańców. Natomiast Pan Paweł Jakubowski - Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawił działania ratownicze, które miały miejsce w ubiegłym roku na terenie powiatu oraz poinformował zebranych o zagrożeniach wynikających z zatrucia czadem.

W drugiej części spotkania głos zabrali mieszkańcy Płońska i okolic oraz przedstawiciele władz i instytucji, którzy przedstawili własne spostrzeżenia i wnioski dotyczące poprawy, jakości bezpieczeństwa w powiecie.

Klasy o profilu policyjnym utrwaliły wiadomości z zakresu prawa policyjnego. Spotkanie było okazją do wyrażenia własnej opinii na temat bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu oraz poczucia się członkiem lokalnej społeczności.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Monika Gołębiowska – Łaska