We are ready to go to Greece :)

We are ready to go to Greece Cool

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniach od 14 września do 26 października 2019 młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowawczych do wyjazdu na zagraniczne staże zawodowe. W każdą sobotę uczniowie poszerzali swoją wiedzę na zajęciach języka angielskiego zawodowego, które przygotowywały do pracy i wyjazdu do Grecji. Na zajęciach kulturowych poznawali oni zwyczaje Greków,  ich kulturę, tajniki kuchni greckiej, ciekawe miejsca turystyczne  warte odwiedzenia oraz nauczyli się tańczyć Zorbę i Poloneza. Efekt ich pracy można było już zobaczyć podczas Dnia Greckiego, zorganizowanego 17 października 2019. Z kolei kurs pedagogiczny miał na celu zintegrowanie uczestników mobilności, poznanie swoich dobrych i złych stron, ale też i umiejętności pracy w grupie.

Nadszedł czas podsumowań i zakończenie kolejnego etapu przygotowań. Uczniowie zmierzyli się z testem z języka angielskiego zawodowego dla technika grafiki i poligrafii cyfrowej, technika mechanizacji rolnictwa oraz technika żywienia i usług gastronomicznych. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli test  „so they are redy to go to Greece”.

Dodatkowo uczniowie dokonali ewaluacji zajęć z języka angielskiego zawodowego, zajęć kulturowych i kursu pedagogicznego. Ich opinia będzie brana pod uwagę, jako wskazówki do zajęć organizowanych dla młodzieży w przyszłości.

Poinformowano uczniów o szczegółach wyjazdu, przypomniano o niezbędnych dokumentach, rzeczach które muszą wziąć ze sobą i oczywiście o dobrym humorze. Teraz jest czas na pakowanie walizek.

Dziękuję serdecznie wszystkim nauczycielem pani M.Gołębiowskiej – Łasce, pani A. Jackiewicz – Ochidi, pani M.Jeżak,  pani Pareckiej – Łaszczyk i pani A. Witólskiej za wkład w przygotowanie młodzieży do wyjazdu.

GRATULUJEMY MŁODZIEŻY WYTRWAŁOŚCI I MOTYWACJI

DO DALSZEGO ROZWOJU ZAWODOWEGO Smile