Msza za Ojczyznę

Przywiązanie i szacunek do ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów. Klasy mundurowe uczestniczą w wielu patriotycznych uroczystościach i przedstawieniach. Jedną z form prezentowania patriotycznych wartości jest uczestnictwo we Mszach Św. za Ojczyznę, które są odprawiane w kościele św. Maksymiliana Kolbe w trzeci czwartek każdego miesiąca.

17 listopada 2016r. szkołę reprezentowała klasa I LW z wychowawcą p. Piotrem Żochowskim i nauczycielem klas wojskowych - płk. G. Koprem. Uczniowie utworzyli szpaler, a także pełnili zaszczytną służbę w pocztach sztandarowych: Szkoły, Kombatantów
i   LOK-u .

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Z. Sajewski podziękował klasie pierwszej za skupienie i powagę, co nadało wydarzeniu odpowiednią rangę.

Tekst: Marcin Rojek, klasa I LW