Zbiórka karmy dla zwierząt

4 października podczas długiej przerwy uczniowie  klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu – p. L. Bąk i p. L. Parecka-Łaszczyk, przeprowadzili ,,happening” promujący akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie".

Zbiórka została zorganizowana w związku z ustanowionym w 1931 roku Światowym Dniem Zwierząt. Obchody święta mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, która ma swoje prawa.

Uczniowie, działając w szczytnym celu wsparcia podopiecznych schroniska, ucharakteryzowali się na podobieństwo zwierząt i tańcząc przy dźwiękach utrzymanej w kontekście piosenki Majki Jeżowskiej "Kochaj czworonogi", zachęcali uczniów do uczestnictwa w zbiórce. Inicjatorką akcji była p. Lucyna Parecka –Łaszczyk.

Przygotowała: L. Parecka-Łaszczyk