Akcja charytatywna Cinderella Helps Ilona z SK PCK

Z dniem 4.04.2013 wolontariusze Szkolnego Koła PCK rozpoczęli pracę w Akcji Charytatywnej ‘’Cinderella helps Ilona”. Sprzedaż biletów-cegiełek na spektakl w języku angielskim w wykonaniu członków Grupy Teatralnej A&A z ZS nr 1. Początkowo akcja obejmowała teren naszej szkoły, a następnie była kontynuowana 7.04.2013 i 14.04.2013 roku w niedzielę przed kościołem św. M. Kolbego w Płońsku.

Do zadań wolontariuszy należało:

1)roznoszenie ulotek informujących o obecnej sytuacji zdrowotnej Ilony Jankowskiej, ubiegłorocznej absolwentki naszej szkoły
2)roznoszenie ogłoszeń promujących Akcję i terminów wystawianych spektaklów,
3)sprzedaż publiczna biletów-cegiełek w cenie 5zł na terenie szkoły oraz przed kościołem.

Lista wolontariuszy ze szkolnego Koła PCK uczestniczących w Akcji Charytatywnej ‘’Cinderella helps Ilona” :

Angelika Kępczyńska
Monika Jakubowska
Marta Kuba
Klaudia Belka
Sebastian Sachajski
Piotr Łukaszewski
Marcin Morawski.

Wszyscy wolontariusze są uczniami klasy II TI w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

Koordynatorkami akcji sprzedaży biletów oraz opieką nad młodzieżą zajmowały się Anna Nowakowska, Anna Jackiewicz – Ochidi oraz Małgorzata Zielińska Nosarzewska. Kontakt z lokalnymi portalami oraz prasą lokalną utrzymywała Agnieszka Urban.

Bardzo dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Dziękujemy także naszym uczniom i nauczycielom a także mieszkańcom Płońska za wsparcie naszej akcji. Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przekazane Ilonie Jankowskiej.

Życzymy Ilonie szybkiego powrotu do zdrowia.

Przygotowała

Anna Nowakowska