Klasy policyjne w Warszawie

W dniu 29 stycznia 2020 r. uczniowie klas policyjnych: I LMp, I LMg oraz 2 LP Zespołu Szkół nr 1 udali się do Warszawy, aby poznać specyfikę pracy policjantów dwóch tamtejszych wydziałów. Odwiedziliśmy policjantów z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, którzy specjalnie dla nas zaprezentowali pokaz swoich umiejętności jazdy konnej i opowiedzieli jak wygląda ich praca na co dzień. Uczniowie mieli możliwość również jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów – funkcjonariuszy policji. Następnie udaliśmy się do siedziby Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP, gdzie w hangarze nr 5 mieliśmy możliwość obejrzenia śmigłowców, z których na co dzień korzystają policjanci oraz zostaliśmy zapoznani z historią Polskiego Lotnictwa Policyjnego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. A. Witólska, p. A. Rykowska, p. G. Osiński, p. P. Jaszczur oraz p. A. Markowski.

zobacz zdjęcia cz. I

zobacz zdjęcia cz. II