Echa minionych Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych

Wraz z niedzielą palmową wchodzimy w atmosferę wielkiego tygodnia. Powoli kończy się zbawienny dla nas katolików czas wielkiego postu. Warto więc pokusić się na refleksję czy wszystko zrobiliśmy aby w pełni wykorzystać ten czas dla odnowy swojej wiary?

Wśród nas znaleźli się tacy ludzie, którzy w szczególny sposób pomogli nam właściwie wykorzystać ten okres łask. Myślimy tu w szczególności o księżach rekolekcjonistach – Ks. Krzysztofie Jończyku, Ks. Jarosławie Tomaszewskim, Ojcu Roberto Saltinim i o wszystkich naszych spowiednikach.

Dziękujemy nauczycielom, którzy czynnie angażowali się w pomoc przy organizacji rekolekcji a w szczególność Pani Dorocie Gut- Pacuszce i Magdalenie Jeżak za przygotowanie wraz uczniami IILP i II LW przedstawienia „Dziwny jest ten świat”.

Szkolne rekolekcje w naszej szkole to był również udział w Drodze Krzyżowej, którą przygotowali uczniowie klasy III TF/Ż . Wykorzystali oni do tej inscenizacji utwór zespołu „ Daj spokój”.

Szczególnie zaangażowały się tu następujące osoby:

Michał Kaliściak z IV TI – Jezus, Agelika Palczewska – Matka Jezusa, Paulina Gocalińska – Narrator, Angelika Jaskulska – scenografia i skazującą z I stacji, Karolina Gołębiewska – Skazującą z I stacji, Ewelina Ratajczyk – Weronika, Katarzyna Ernest – Płacząca Niewiasta, Monika Michalska – Płacząca Niewiasta, Aleksander Klonowski – Żołnierz ,Wioleta Garlej –śpiew, Małgorzata Kopeć – śpiew Sebastian Traczyk - Cyrenejczyk

Wszyscy, którzy brali czynny udział w tych spotkaniach podkreślają, że poświęcony czas i wysiłek poniesiony po to aby inni mogli lepiej przeżywać wielki post był dla nich czasem radości i pogłębienia własnej wiary.

Jako katecheci serdecznie Im za to dziękujemy.

Przygotował
Mieczyslaw Szadkowski