Uroczystość wręczenia certyfikatów 30/9/2013

W dniu 30.09.2012 młodzież naszej szkoły, rada pedagogiczna, pracownicy administracji, obsługi, zaproszeni goście oraz rodzice wzięli udział w uroczystości związanej z wręczeniem certyfikatów ukończenia szkolenia przysposobienia wojskowego uczniom klasy III LW II Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku.

Uroczystość przebiegała według ustalonego programu:

1) Powitanie uczestników uroczystości przez Dyrektora ZS Nr 1 w Płońsku pana Zygmunta Aleksandrowicza, którą zaszczycili:

• Dowódca 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu płk Adam Przygoda wraz z oficerami i żołnierzami,
• Starosta Powiatu Płońskiego pan Jan Mączewski,
• Wice starosta pan Andrzej Stolpa,
• Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatu Płońskiego pan Marek Dychto
• Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego pan Włodzimierz Pająk,
• Dyrektor Powiatowej Jednostki Obsługi Placówek Oświatowych pan Marek Michalski,
• Komendant Powiatowej Policji w Płońsku pan Inspektor Dariusz Sady,
• Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku st. bryg. Paweł Jakubowski
• opiekun artystyczny Zespołu „Wiecznie młodzi” - Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi w Płońsku, pan Zygmunt Malewicz,
• Przewodniczący Rady Rodziców pan Józef Figat,
• Wychowawcy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły oraz młodzież,
• Przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

2) Obchody Dnia Patrona Szkoły Stanisława Staszica oraz ślubowanie przez przedstawicieli klas pierwszych.

Uczniowie odczytali referat przygotowany przez p. A. Dobrowolską – Szewczak. Natomiast przedstawiciele klas mundurowych oraz dyrektor szkoły p. Z. Aleksandrowicz złożyli wiązankę pod pomnikiem patrona szkoły Stanisława Staszica.
Z kolei przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w ślubowaniu zgodnie z rotą napisaną przez p. K. Dzięgielewską.

3) Uroczyste wręczenie certyfikatów uczniom III klasy Liceum Wojskowego.

Certyfikaty wręczali Starosta Powiatu Płońskiego pan Jan Mączewski, Vice Starosta pan Andrzej Stopla, płk Adam Przygoda oraz dyrektor ZS Nr 1 pan Zygmunt Aleksandrowicz.
Klasa o profilu wojskowych istnieje w naszej szkole od 14 lat. W tym roku szkolnym w klasach mundurowych podjęło naukę 103 uczniów, w tym 60 dziewcząt. Klasy te są wizytówką szkoły i uczestniczą w uroczystościach religijnych, patriotycznych oraz biorą udział w zabezpieczeniu dróg i imprez.

Wręczono także nagrody i wyróżnienia dla uczniów, który szczególnie odznaczyli się pracą w czasie szkolenia wojskowego. Nagrody otrzymali: III miejsce E. Wróblewska, II miejsce A. Sadkowska, Z. Żołądek , I miejsce K. Zabrodzka. Serdecznie gratulujemy.

W imieniu uczniów podziękowania złożył uczeń klasy III LW – Grzegorz Słodownik oraz Łukasz Piekut.

4) Przekazanie sztandaru ZS Nr 1 w Płońsku uczniów klasy III LW uczniom II klasy LW.

Uczniowie klasy III LW A. Sadkowska, K. Zabrodzka oraz Z. Żołądek przekazali sztandar szkoły uczniom klasy II LW M. Kopeć, K. Kozłowskiej, P. Krysiak.

5) Wręczenie Staroście Powiatu Płońskiego panu Janowi Mączewskiemu pamiątkowego ryngrafu – ,,Odznaka Pułku’’, który został przyznany decyzją Dowódcy 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu przez płk dypl. Adama Przygodę.

6) Wystąpienia zaproszonych gości:

• Dowódcy 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu płk Adama Przygody,
• Starosty Powiatu Płońskiego pana Jana Mączewskiego,
• Wice starosty pana Andrzeja Stolpy,
• opiekuna artystycznego Zespołu „Wiecznie młodzi” pana Zygmunta Malewicza.

7) Defilada klas mundurowych, której dowódcą był kapitan Piotr Duda.

8) Pokaz tresury psów saperskich oraz elementy przeszukiwania bagażu i terenu.

9) Degustacja tradycyjnej grochówki.

Gratulujemy uczniom klasy III LW zdobycia certyfikatów oraz dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie a władzom starostwa za wsparcie dzięki, któremu nasza szkoła poszerzyła swoją ofertę o kolejne klasy mundurowe. Natomiast przedstawicielom wojska, straży i policji za zorganizowanie szkoleń w czasie roku szkolnego oraz obozu przysposobienia wojskowego.

Jeszcze raz gratulujemy i bardzo dziękujemy.

Przygotowała
Agnieszka Urban