Klasy Liceum Policyjnego na wycieczce w KSP w Warszawie

W dniu 30.11.2016 klasy mundurowe Liceum Policyjnego kl.I LP i kl. II LP zwiedziły Komendę Stołeczną Policji w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem policji, obejrzeli laboratoria kryminalistyczne (podobne do CSI, które są prezentowane w popularnym serialu kryminalnym) Zajrzeliśmy min. do pracowni  badań  zapisów wizualnych, sekcji  daktyloskopii.

Uczniowie obejrzeli także Warszawę z pozycji Stołecznego Stanowiska Kierowania.  Z tego miejsca Policjanci zabezpieczali np. Obchody Święta Niepodległości.

Kolejnym punktem wycieczki była Stadnina Koni Policyjnych. Zaprezentowano nam efekty szkolenia koni policyjnych, które z funkcjonariuszami patrolują parki miejskie lub ochraniają mecze na Stadionie Narodowym.

Opiekę sprawowali: A. Witólska, G. Osiński, P.Jaszczur, P. Kozera.

zobacz zdjęcia...

Opracowała Agnieszka Witólska.