Ogólnopolska Noc Profilaktyki 22.06.2013

W dniu 22.06.2013 r. odbyła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki w kościele parafialnym pw. Św. M. Kolbego w Płońsku. Celem tej debaty było wzmocnienie twórczej profilaktyki oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej z także promocja informacyjna działań profilaktycznych budowanych na profilaktyce rówieśniczej i promowanie mody na życie wolne od uzależnień.

W organizacji Nocy Profilaktycznej oraz przygotowanie transparentów na hallening pomagali następujący uczniowie;

1) Julita Jędrzejewska I LP
2) Rafał Gostkiewicz I TMR
3) Kube Marta II TI
4) Tyburska Żaneta
5) Popławska Weronika II TI
6) Kępczyńska Angelika II TI
pod opieką: p. M. Gołębiowskiej – Łaski.

Na happeningu szkołę reprezentowały klasy mundurowe I LP, L LP, II LW oraz przedstawiciele innych klas: Beata Ślęzak II LO oraz Michała Kaliściak III TI z wychowawcami. Opieka wychowawcy klas mundurowych.

Organizatorami debaty byli Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach programu „Razem bezpieczniej” oraz Komenda Główna Policji w ramach programu ,,Profilaktyka a Ty (PaT).

Wspólnym celem tej imprezy było promowanie mody za życie bez uzależnień.

Młodzież z powagą i zrozumieniem podeszła do tego spotkania. Obiecywali, że w przyszłym roku postarają się zachęcić do przybycia jeszcze inne osoby.

Mamy nadzieję, że moda na życie bez uzależnień będzie się szerzyła wśród naszej młodzieży.

Przygotowała

Agnieszka Urban