TYDZIEŃ KUNDELKA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU

W dniach 07-14.11.2016 r. Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie. Akcją pod hasłem Tydzień Kundelka zajęli się opiekunowie Klubu: p. Anna Jackiewicz-Ochidi (nauczyciel języka angielskiego), p. Monika Gołębiowska-Łaska (pedagog szkolny) oraz p. Magdalena Orlikowska (nauczyciel matematyki i informatyki).

W połowie listopada, w ramach rozpoczęcia akcji, zostały wykonane ulotki i plakaty informujące o zbliżającej się zbiórce. Można było na nich znaleźć informacje na temat potrzeb schroniska oraz terminu i miejsca przeprowadzania zbiórki. Schronisko dla zwierząt przekazało gotowe plakaty, z których uczniowie i nauczyciele mogli się dowiedzieć, w jaki sposób można pomóc zwierzętom z Pawłowa. Informacje te zostały rozwieszone na korytarzach szkoły, Internacie Zespołu Szkół oraz w pokoju nauczycielskim. Zbiórka rozpoczęła się 7 listopada i trwała tydzień.

Zarówno uczniowie klas pierwszych jak starsza młodzież z klas maturalnych zaangażowali się w akcję na rzecz bezdomnych zwierzaków. Zebrano pokaźne ilości karmy dla psów(240 kg), koce, suchą i mokrą karmę w puszkach i folii oraz spożywcze artykuły zbożowe do zagęszczenia typu: makarony i kasza. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i przewiezione do schroniska. Wszystkie klasy, które włączyły się do akcji, otrzymały dyplomy z podziękowaniami za okazane serce wobec bezdomnych zwierząt. Dodatkowo została wyróżniona klasa maturalna - 4 TMR/TMT, która zebrała największą ilość produktów dla zwierząt. Przedstawiciele klasy wybrali się z opiekunami do schroniska, aby towarzyszyć nam w przekazaniu zebranych rzeczy i pokarmu.

Szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła uczniom możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie przez cały rok!

Dołączamy listę klas, uczniów i nauczycieli, którzy indywidualnie włączyli się
do zbiórki:
1LP, 1TMG, 1TŻ, 2LP, 2LW, 1w, 2k, 3r, 3TF, 3TŻ, 4TŻ/F, 4TR/TMT oraz indywidualnie: Eliza Gutowska z kl. 3LW, Klaudia Lewandowska z kl. 1TŻ, Agnieszka Kuźniewska 2LP, Aleksandra Żbikowska 2LP, a także nauczyciele: p. Agnieszka Pachla, p. Agnieszka Kosewska, p. Anna Gizińska, p. Małgorzata Muniowska , p. Małgorzata Mioduszewska, p. Jacek Awdejuk. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w schronisku.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Jackiewicz-Ochidi