Dzień otwarty z językami obcymi 28.03.2015

28 marca 2015 podczas Dnia Otwartego w ZS nr 1 gimnazjaliści mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą nauki języka rosyjskiego, angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Można było obejrzeć różne podręczniki do nauki tego języka na poziomie podstawowym i rozszerzonym z Wydawnictw WSiP, PWN, Oxford University Press, repetytoria z ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi, czasopisma rosyjskojęzyczne, słowniki, aktualne okolicznościowe gazetki ścienne i projekty przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Można było również zobaczyć typowe rosyjskie pamiątki takie jak np. matrioszki.

Z gimnazjalistami rozmawiali nauczyciele języków obcych: Anna Nowakowska, Alina Chylińska, Elżbieta Kraszewska, Magdalena Jeżak, Małgorzata Zielińska-Nosarzewska, Tomasz Dobrzyński.

Na głównym holu pani Katarzyna Zalewska, nauczycielka języka niemieckiego, zaprezentowała wystawę prac uczniów z klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum ( Anna Morawska, , Maja Mączyńska, Żaneta Michalska, Agnieszka Usiądek, Radosław Trzciński, Julita Sobolewska, Paweł Prusak, Katarzyna Sawicka, Paulina Stefanowska, Patrycja Tomaszewska, Ilona Cymmer, Natalia Liberadzka, Grażyna Gizińska) na temat nietrafionych i nielubianych prezentów ( Keine Lieblingsgeschenke), które nie zawsze przypadają nam do gustu oraz na temat upodobań ( Was magst du und was magst du nicht). Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu projektów. Celem tego przedsięwzięcia było utrwalenie przez uczniów słownictwa i gramatyki. Wykonane prace były dowodem na to, że zamierzony cel został osiągnięty.

Natomiast w internacie w sali nr 1, pani Agnieszka Urban, nauczycielka języka angielskiego, zaprezentowała podręczniki, ćwiczenia oraz słowniki specjalistyczne do nauki języka angielskiego zawodowego we wszystkich branżach, których kształcenie odbywa się w naszej szkole. Dodatkowo na hollu przed wejściem do sali języka angielskiego, mogliśmy podziwiać prace uczniów z III klasy technikum fryzjerskiego, zachęcające do nauki w klasach o tej specjalności, oczywiście w języku angielskim oraz prace III klasy ZSZ o specjalności – mechanik i operator maszyn rolniczych, przestawiające rożne maszyny rolnicze również z opisami w języku angielskim. Młodzież była zaskoczona, że taki przedmiot jest nauczany w klasach technikum i klasach zawodowych według nowej podstawy programowej, ale byli bardzo zainteresowani specjalistycznymi materiałami, z których korzystają uczniowie na tych zajęciach.

Gimnazjaliści chętnie oglądali wystawione materiały i zadawali dotyczące poziomu nauczania języków, ilość godzin języka obcego w LO, technikum i ZSZ, egzamin maturalny itp.

Serdecznie zapraszamy do nauki języków obcych w naszej szkole.

Przygotowała: Anna Nowakowska, Agnieszka Urban