Laureat XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Krystian Piotrowski uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku został laureatem XL edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Krystian jest uczniem trzeciej klasy technikum mechanizacji rolnictwa.  Swoją przygodę z olimpiadą rozpoczął na szczeblu szkolnym, startując w olimpiadzie z bloku – mechanizacja rolnictwa. Pomyślnie przeszedł etap szkolny i zakwalifikował się do etapu okręgowego.

Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu  Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W eliminacjach okręgowych Krystian zajął pierwsze miejsce kwalifikując się do etapu centralnego.

Ostatni ogólnopolski etap odbył się  w dniach 2-4 czerwca  w Zespole Szkół  Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance, województwo wielkopolskie.

Uzyskany przez Krystiana wynik uplasował go na dwunastym miejscu, wystarczyło  to do uzyskania tytułu laureata.

Wynik ucznia trzeciej klasy technikum  można uznać za bardzo duży sukces a pomógł mu w tym nauczyciel przedmiotów zawodowych  Zbigniew Pawlak, z którym Krystian pracował po godzinach  by móc osiągnąć takie wyniki.

Dzięki osiągniętemu wynikowi Krystian został zwolniony z etapu pisemnego egzaminu kwalifikacji  w zawodzie, co jest jednoznaczne  z uzyskaniem wyniku  egzaminu 100%.