Spotkanie z pracodawcami

W dniu 17 maja 2019r. w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie Pracodawców z dyrekcją szkoły. Spotkanie miało charakter „roboczy”.

Jego tematem były:

• współpraca z Pracodawcami w planowaniu i realizacji kształcenia branżowego, w tym organizacji praktycznej nauki zawodu;
  • podpisanie Porozumienia o współpracy w procesie kształcenia branżowego uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku;
  • zmiany w kształceniu branżowym;
  • podsumowanie spotkania, dyskusja, wnioski.

Dzięki współpracy z wieloma instytucjami i zakładami pracy, uczniowie mają możliwość odbywania zajęć praktycznych w naturalnych warunkach pracy. Jak wynika z opinii przedsiębiorców, rynek pracy jest w stanie „wchłonąć” wszystkich absolwentów szkoły. Najbardziej poszukiwani są: mechanicy, mechatronicy, logistycy, chociaż branża żywieniowa również cieszy się zainteresowaniem pracodawców.

Z uwagi na konieczność organizacji roku szkolnego 2019/2020 dobra współpraca szkoły z miejscowymi oraz innymi firmami, zapewni płynność nauczania w klasach technikum i szkoły branżowej. zobacz zdjęcia