XXXVI Olimpiada Języka Angielskiego etap okręgowy 21.01.12

Uczeń naszej szkoły Konrad Nowicki z klasy II TI wziął udział w zawodach II stopnia 36 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się 21.01.2012 roku w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Ostrołęce. W konkursie wzięli udział uczniowie z kilku województw centralnej i wschodniej Polski.

Uczniowie zobowiązani byli do zapoznania się z wymaganą literaturą dostępną na stronie internetowej www. wsjo.pl/oja. Uczeń przystępujący do II etapu zawodów musiał wykazać się znajomością materiału językowego zawartego w programach nauczania języka angielskiego w szkole ponadgimnazjalnej. Ponadto był zobowiązany wykazać się wiadomościami z zakresu zagadnień współczesnych, historii i literatury Anglii i USA.

Organizatorzy zawodów zalecali również czytanie tygodników krajowych i zagranicznych informujących o aktualnych wydarzeniach politycznych, gospodarczych, kulturalnych i społecznych.

Test II etapu był zbliżony, pod względem trudności, do wymagań jakie stawiane są kandydatom na studia filologii angielskiej. Kandydaci musieli rozwiązać dwa testy gramatyczne (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowy), test słownictwa (wstawianie słów w luki), test czytania oraz globalny test luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu był test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który był podzielonyna część amerykańską i brytyjską.

Uczniowie, którzy zaliczyli test pisemny na wymaganą ilość punktów, zakwalifikowali się do ustnej części II etapu zawodów OJA.

Przygotowała

Agnieszka Urban