Sukces poetycki uczniów ZS1 podczas IV Przeglądu Poezji i Prozy Jana Pawła II

Od 4 lat Zespół Szkół w Nadrożu organizuje Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II. W bieżącym roku szkolnym obowiązywało motto: ,,Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży”. Do 20 marca przeprowadzono eliminacje szkolne, w wyniku których wyłoniono czterech najlepszych uczniów. Uczestniczyli oni w finale IV Przeglądu Poezji i Prozy Jana Pawła II. Są to: Milena Podlecka z klasy III LP, Paulina Branczewska z klasy III LW, Przemysław Białoskórski z klasy III TR oraz Łukasz Bonisławski z klasy I LW.

Uczniowie przygotowali recytację dwóch utworów Jana Pawła II: prozatorskiego i poetyckiego. Wykorzystali podkłady muzyczne, fragmenty przemówień Papieża Polaka i 7 kwietnia zaprezentowali się podczas finału przeglądu.

Miłym zaskoczeniem było dla wszystkich to, że młodzież ZS nr 1 zajęła wszystkie możliwie miejsca: I miejsce- Paulina Branczewska z fragmentem ,,Tryptyku Rzymskiego”, II miejsce - Milena Podlecka z fragmentem utworu ,,Źródło”, III miejsce - Przemysław Białoskórski z kwestią Adama z dramatu Karola Wojtyły ,,Przed sklepem jubilera”.

Uczniów przygotowywali nauczyciele języka polskiego: p. A. Dobrowolska, p. D. Gut-Pacuszka oraz ks. A. Żywiałowski.

Gratulujemy!

zobacz zdjęcia...