Patriotyzm klas mundurowych

21 stycznia 2016r .już po raz czwarty uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 wPłońsku uczestniczyli we  Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I LP oraz poczet sztandarowy z klasy II LW wraz

z opiekunami: p. A. Witólską i p. płk. G. Koprem.

Mszę Św. celebrował Dziekan Dekanatu Płońskiego, a jednocześnie Proboszcz Parafii Św. Maksymiliana Kolbe -  ks. kan. mgr Zbigniew Sajewski. Uczniowie wysłuchalihomilii nawiązującej do patriotyzmu Papieża Jana Pawła II, a następnie wzięli udział we wspólnej modlitwie za Ojczyznę. Ksiądz Proboszcz podziękował pocztom sztandarowym naszej szkoły i przypomniał słowaC. K. Norwida: ,,Ojczyzna to jeden wielki zbiorowy obowiązek”. Zaznaczył, że kształcenie młodzieży z klas mundurowych w duchu wartości patriotycznych jest przyszłością polskiego narodu.

Kolejna Msza za Ojczyznę odbędzie się we czwartek 18.02.2016r. ZS nr 1 będzie reprezentować klasa II LW.

Przygotowała: Anna Dobrowolska

Zdjęcia: Łukasz Ludwikowski (II LW)