„PROFILAKTYKA UŻYWANIA DOPALACZY PRZEZ MŁODZIEŻ W WIEKU SZKOLNYM”- SZKOLENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ZS NR 1 W PŁOŃSKU

W dniu 25 listopada odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Spotkanie prowadzili p. Monika Drzewaszewska i p. Jarosław Trębski- funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Tematyka spotkania dotyczyła zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych nazywanych potocznie dopalaczami.

W trakcie szkolenia wyświetlono film przygotowany przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczną we współpracy z Komendą Policji oraz przytoczono przykłady możliwości „legalnego” nabycia znanych i dostępnych środków, które zakupuje młodzież w celu odurzenia. Zwrócono między innymi uwagę rodziców na popularne napoje energetyczne, które uczniowie szkół nabywają w zastraszających ilościach.

Spotkanie z rodzicami na ten temat było dopełnieniem zajęć, które szkoła prowadzi z młodzieżą. Celem szkoły jest zwrócenie większej uwagi rodziców na zagrożenie jakim są dopalacze oraz umożliwienie rodzicom pozyskania koalicjantów w chronieniu młodzieży przed szkodami wynikającymi z używania środków psychoaktywnych.

Puentą spotkania było stwierdzenie: „Nie dajmy się wypalić naszym dzieciom!

zobacz zdjęcia...

Przygotowała