Msza za Ojczyznę

18 lutego 2016 r. po raz kolejny uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we  Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką: wychowawcy – p. A. Dobrowolskiej i p. płk. G. Kopra.

Uczniowie utworzyli w kościele szpaler, godnie reprezentując szkołę. Następnie wysłuchali homilii nawiązującej do losów naszej Ojczyzny. Ks. Radosław Dąbrowski, w sposób niezwykle emocjonalny, wspomniał o problemach Ojczyzny opisanych w kazaniach ks. Piotra Skargi. W obrazowy sposób odniósł się do czasów współczesnych oraz do odpowiedzialności młodego pokolenia wobec historii narodu.

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Z. Sajewski podziękował klasom mundurowym ZS nr 1 w Płońsku za systematyczne uczestnictwo we mszach patriotycznych, które nadaje odpowiednią rangę wydarzeniu.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Nina Żulewska z klasy II LW