Artykuły: Klasy mundurowe

Dzień Dziecka i 25-lecie Demokracji w Polsce 04.06.14

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy łącznie z 25-rocznicą Wolnych Wyborów do sejmu i senatu w Polsce. Z tej okazji odbył się krótki program pokazowy dotyczący działań policji KPP w Płońsku oraz pokaz sztuk walki i musztry w wykonaniu klasy II klasy liceum o profilu policyjnym. Opieka pani Agnieszka Witólska. Cześć młodzieży z nauczycielami wzięła udział w rajdzie rowerowym, który zorganizował pan Marek Karolak i Małgorzata Mucha.

,,Przemoc wśród rówieśników’’ debata 29.05.2014

W dniu 29.05.2014 w ZSO W Płońsku uczniowie klasy mundurowej II LP wraz z wychowawcą panią Agnieszką Witólską wzięli udział w spotkaniu na temat ,,Przemoc wśród rówieśników’’.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK 29.04.2014

W dniu 29.04.2014 odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach wzięła udział klasa I Liceum Wojskowego zajmując III miejsce. Opieka Grzegorz Koper.

Wycieczka do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji

W dniu 13 maja 2014 roku uczniowie pierwszych klas liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym I LP i I LPS uczestniczyli w wycieczce do Płocka do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Obchody 3-go Maja

Jak co roku mieszkańcy Płońska brali udział w obchodach 3-Maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świetą w Kościele Św Michała Archanioła. Nastepnie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta  pod Pomnik Konstytucji 3 Maja u zbiegu ulic Wolności i Płockiej. Złożyli  tam kwiaty przed okolicznościowym pomnikiem. Były wzniosłe przemówienia władz miasta Płońska i starostwa oraz wspomnienia związane z naszym papieżem Janem Pawłem II.