''Cinderella Today'' na żywo po angielsku w wykonaniu uczniów

W dniu 24 stycznia 2013 roku Grupa Teatralna A&A z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zaprezentowała na żywo wersję współczesną Kopciuszka Cinderella Today, pierwszy raz w wersji angielskiej. Scenariusz oraz występ przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Anna Jackiewicz – Ochidi oraz p. Agnieszka Urban.

Celem przygotowania tego projektu było zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego. Większość uczniów biorących udział w przedstawieniu, to młodzież która w przyszłości wiąże swoją przyszłość z językiem angielskim a przy okazji zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie. Próby do spektaklu rozpoczęły się już w listopadzie. Ku zaskoczeniu widzów, dwóch uczniów wcieliło się w rolę przyrodnich sióstr Cinderelli. Przedstawienie było wzbogacone współczesną muzyką, co dodatkowo uatrakcyjniło występ. Dla większości młodych aktorów był to debiut sceniczny i z pewnością musieli zmagać się z tremą oraz dialogami w języku angielskim. Uczniowie brali aktywny udział w przedstawieniu dlatego też scenariusz przedstawienia zmieniał się wielokrotnie, podobnie charakteryzacja postaci, dialogi, sposób ekspresji i dekoracje.

Młodzi aktorzy na scenie oraz uczniowie na widowni mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze dzięki, możliwości występowania w Sali Teatralnej im. Ks. Kan. Mirosława Tabaki w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.

Widzowie nagrodzili młodych aktorów długimi brawami na stojąco.

W przedstawieniu wystąpili następujący uczniowie:

•CINDERELLA – Kate / Kopciuszek - Aleksandra Staniszewska II TI
•STEPMOTHER/ macocha – BeataŚlęzak II LO,
•SISTER 1/ siostra 1 – Grzegorz Słodownik II LW,
•SISTER 1/ siostra 2 – Michał Kaliściak III TI,
•GODMOTHER/ matka chrzestna – Klaudia Belka II TI,
•FATHER Mr Brown/ Ojciec – Lukasz Piekut II LW,
•BUSINESSMAN Rich Forester – Konrad Nowicki III TI,
•NARRATORS/ narratorzy – Luiza Rosmanowska III LW, Tomasz Figat II LO,
•Muzyka, dźwięk, światła – Zbyszek Żołądek II LW,
•Dekoracje – Katarzyna Zawistowska II LW,
•Zdjęcia, video – Maciek Orłowski II LW,
•Współpraca – Iza Włodkowska III LW, Justyna Banasiak III PS.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

1)księdza proboszcza Zbigniewa Sajewskiego, który udostępnił nam salę teatralną,
2)p. Bogdana Śmigrodzkiego, wspierał nas w czasie prób od strony technicznej,
3)p. Marka Karolaka, który robił zdjęcia w trakcie spektaklu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim portalom internetowym oraz lokalnej prasie za pozytywne recenzje naszego debiutu scenicznego.

Mamy nadzieję, że nasza Grupa Teatralna A&A zaskoczy swoich widzów ponownie a tennowatorski eksperyment, zachęci młodzież do uczenia się języka angielskiego.

Bardzo dziękujemy uczniom za dostarczenie nam wielu niezapomnianych wrażeń.

You were fantastic. We are very proud of you. It was pleasure to work with you on this project. Thank you very much.

Przygotowały

Grupa Teatralna A&A