PODSUMOWANIE PROJEKTU „PEACE CROSS- CULTURAL UNDERSTANDING”

PODSUMOWANIE PROJEKTU

„PEACE CROSS- CULTURAL UNDERSTANDING”

13 marca 2016r. zakończyliśmy w naszej szkole projekt PEACE, czyli lekcja tolerancji. Przez siedem dni gościliśmy troje studentów: Catrin Meier z Ukrainy, Samuela Kinyua z Kenii oraz Sukhneeka Singh z Indii. Nasi goście prowadzili z uczniami zajęcia w języku angielskim, w trakcie których przekazywali ciekawe informacje o swoich krajach. Ta forma zajęć spotkała się z uznaniem naszych uczniów, którym warsztaty bardzo się podobały. Wyrazem zadowolenia były pozytywne wypowiedzi uczniów na temat projektu na antenie radia RMFM MAX Mazowsze w dniu 11.03.2016r. Na uwagę zasługuje także fakt, iż studentka z Ukrainy poprowadziła kilka zajęć w języku rosyjskim w klasie III LW u p. Anny Nowakowskiej.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, szkoła zorganizowała szereg spotkań pozalekcyjnych, mając na uwadze lepsze poznanie się młodych ludzi i nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Nasi goście, wraz z młodzieżą, zwiedzili najciekawsze  miejsca w Płońsku, poznali historię miasta i panujące tu tradycje. Studenci zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z Wicestarostą Powiatu Płońskiego – Panią Anną Dumińską - Kierską. W szkolnych pracowniach zorganizowane zostały warsztaty kulinarne i fryzjerskie. Goście rozegrali również towarzyski mecz siatkówki z uczniami z naszej szkoły. Spotkania, rozmowy oraz spacery po Płońsku zbliżyły do siebie młodych ludzi i być może zaowocują znajomościami na dłuższy okres czasu.

Na zakończenie tygodnia tolerancji, uczniowie wraz z nauczycielką języka angielskiego p. Magdaleną Jeżak przygotowali prezentację o Polsce, podczas której przybliżyli polską historię, tradycję, kulturę oraz najpiękniejsze miejsca w Polsce i w Płońsku.

W realizację projektu zaangażowało się wiele osób, którym bardzo serdecznie dziękujemy:

Pani Dyrektor Marzanna Szacherska (za organizację, wsparcie i pomoc we wszystkich podejmowanych działaniach);

Rodziny goszczące studentów:

Państwo Brzezińscy – rodzice Rafała Brzezińskiego z klasy I LW

Państwo Pikora – rodzice Marty Pikora z klasy II LW

Państwo Sadowscy – rodzice Michała Sadowskiego z klasy III LW

Pani Magdalena Jeżak – organizacja lekcji na podsumowanie projektu, opieka nad uczniami, współpraca.

Pani Monika Kon i Pani Ewa Borawska - organizacja warsztatów kulinarnych dla naszych gości;

Pani Lucyna Parecka-Łaszczyk i Pani Lidia Bąk - organizacja warsztatów fryzjerskich dla gości;

Pan Piotr Żochowski i Pan Arkadiusz Markowski – organizacja zajęć sportowych

Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu, opiekę nad naszymi gośćmi i pomoc we wszelkich podejmowanych działaniach.

Serdecznie dziękuję!

Koordynatorka projektu