Zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i szkoły. Następnie Pani Dyrektor- Marzanna Szacherska powitała zgromadzonych i po czym zwróciła się do maturzystów refleksją Paulo Coelho, życząc mądrych, dojrzałych wyborów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. Andrzej Stolpa- Starosta Powiatu Płońskiego, p. Agata Żulewska - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Włodzimierz Pająk- dyrektor CKP oraz ks. Andrzej Żywiałowski, reprezentujący ks. proboszcza Zbigniewa Sajewskiego.

Maturzyści w tym ważnym dla siebie dniu pragnęli podziękować przedstawicielom Starostwa, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za wsparcie w procesie edukacji i stworzenie jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy. W imieniu maturzystów przemawiała Natalia Sobczyńska z klasy III LP, a przedstawiciele klas maturalnych wręczyli gościom, dyrekcji, wychowawcom i rodzicom kwiaty. W kolejnym punkcie programu, w imieniu uczniów klas młodszych, głos zabrała Anita Kalinowska, życząc młodzieży: pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, dostania się na wymarzony kierunek studiów, optymizmu i sentymentalnej podróży po latach w mury płońskiego Staszica.

Następnie wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom. Wśród nich były: Kinga Robakiewicz kl. IV TŻ/F ze średnią ocen 4,88 oraz Natalia Sobczyńska kl. III LP ze średnią 4,61.Wyróżniono również uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4.00 i więcej. Wśród nich znaleźli się: Milena Podlecka, Anna Morawska, Natalia Pajewska, Klaudia  Jędrzejewska, Karolina Rydzewska, Natalia Sałkowska, Karolina Zięba, Martyna Zabrodzka, Karolina Masiak, Robert Ślepowroński, Nina Żulewska, Kamil Kłoszewski, Krzysztof Antoniewski, Tomasz Piotrowski, Jan Mystkowski, Jacek Filipowicz, Izabela Błaszczyk.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń  klasy IV TR – Krystian Piotrowski, który zajął I miejsce w Konkursie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na szczeblu okręgowym. Nagrodę maturzyście wręczyli p. dyrektor i p. Włodzimierz Pająk. W tym miejscu specjalne podziękowania otrzymał także nauczyciel przedmiotów zawodowych: p. Zbigniew Pawlak, który przez wiele miesięcy przygotowywał ucznia do konkursu.

Podczas uroczystości zaznaczono wyjątkowe osiągnięcie uczniów klasy III LP, którzy wzięli udział w Turnieju Klas Policyjnych, zdobywając II miejsce w ogólnopolskich eliminacjach. Wyróżnieni to: Magdalena Cywińska, Natalia Pajewska, Krzysztof Najechalski i Dominik Karwowski.

Wręczenie świadectw ukończenia szkoły było właściwą okazją, aby podziękować uczniom klasy III LW, którzy pełnili zaszczytną funkcję w poczcie sztandarowym szkoły. Byli to: Robert Ślepowroński, Marta Pikora i Martyna Zabrodzka. Do grona wyróżnionych uczniów dołączył Radosław Kowalski, który pełnił funkcję dowódcy w klasie wojskowej. Wojsko to jego pasja, dlatego opiekun klas wojskowych- pan płk Grzegorz Koper przekazał mu szablę ze swojej prywatnej kolekcji. Radosław Kowalski prowadził musztrę klas wojskowych. Uczniowie zaprezentowali się w Warszawie podczas Mazowieckiego Przeglądu Musztry Paradnej.

Maturzyści brali udział w różnych przedsięwzięciach kulturalnych, wystawiając spektakle i reżyserując programy artystyczne. Byli to: Natalia Sobczyńska, Milena Podlecka, Dominik Karwowski i Cezary Piłkowski z klasy III LP, Aleksandra Piłatowicz, Klaudia Ceglarz , Paulina Branczewska , Ewelina Klósak, Nina Żulewska, Martyna Zabrodzka, Ilona Cymmer i Anna Jakubowska z klasy III LW oraz Kamil Kłoszewski z klasy IV TI/S.

Wśród nagrodzonych maturzystów byli uczniowie, którzy szczególnie zaangażowali się w życie parafii św. Maksymiliana Kolbe. Wyróżniono następujące osoby: Ilonę Cymmer, Klaudię Ceglarz, Klaudię Kępińską, Ewelinę Klósak, Małgorzatę Małecką, Aleksandrę Piłatowicz, Ninę Żulewską, Martynę Zabrodzką, Monikę Duszyńską z klasy III LW, Milenę Podlecką, Annę Morawską z klasy III LP, Natalię Kuleszę, Kamila Kłoszewskiego z klasy IV TI/S. Podziękowania i nagrody książkowe wręczyli: p. Dyrektor, Starosta i ks. A. Żywiałowski.

Podczas wręczania nagród nie zapominano o tych, którzy wyjątkowo aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim przez 3 i 4 lata nauki. Byli to Nina Żulewska z klasy III LW i Kamil Kłoszewski z klasy IV TI/S.

Sportowe sukcesy maturzystów również nie przeszły bez echa. Pani dyrektor i p. Starosta wręczyli statuetki za wysokie wyniki osiągane podczas rywalizacji sportowych. Nagrodzono: Patrycję Frątczak, Magdalenę Cywińską, Karolinę Masiak, Agnieszkę Wirszewską, Ninę Żulewską, Radosława Kowalskiego, Szymona Sikorskiego, Krystiana Robakiewicza, Adriana Kolczyńskiego, Bartosza Gołaszewskiego, Pawła Goszczyckiego i Kamila Kłodarskiego.

W końcu nadszedł czas na wręczenie świadectw ukończenia szkoły średniej. Był to bardzo wzruszający moment, ponieważ uczniowie po raz ostatni stanęli całą klasą na czele ze swoim wychowawcą. Następie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, przeżywając jeszcze raz szkolne chwile. Tkliwy nastrój dopełniły słowa św. Jana Pawła II: „Do Was, (...) należy przyszłość (...)Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie się teraźniejszością wraz z Wami, a obecnie jest jeszcze przyszłością”, które przytoczył Przemysław Białoskórski, uczeń klasy III TR. Tymi słowami pożegnał swoich kolegów, zapraszając na ostatnie spotkanie z wychowawcą.

Zwrócono uwagę, że już za kilka dni uczniowie zasiądą w szkolnej ławie podczas egzaminu dojrzałości. Uczniom życzymy powodzenia!

zobacz zdjęcia...

Opracowała: A. Dobrowolska