Tydzień Honorowego Krwiodawstwa 22-29 XI 2012

Tydzień ten odbył się pod hasłem ODDAJ KREW TO NIE BOLI. Akcja ta ma również na celu nagłośnić potrzebę oddawania tego cennego surowca i promowanie postaw dawców. Ponadto ma ona uświadamiać ludziom, że drogą tak niewielkiego wysiłku możemy uratować komuś życie.

Z tej okazji Pani Barbara Ferska przygotowała okolicznościowe pogadanki, gazetkę oraz plakaty i informatory. Zachęcała uczniów do oddania krwi i chętnie odpowiadała na pytania uczniów związanych z krwiodawstwem, która jest krwiodawcą. Poprzez swój przykład promuje postawę jaką jest honorowe krwiodawstwo.

Należy pamiętać, że oddawanie krwi powinno być przejawem naszej własnej, nieprzymuszonej woli i wywodzić się z dobroci serca. Drogą niewielkiego wysiłku, jakim jest przyjście do Centrum Krwiodawstwa w swoim mieście i zostawienie tam 450 ml krwi, robimy wiele dobrego.

Zabieg trwa jedynie kilka minut a większość osób nie odczuwa potem żadnego dyskomfortu, jedynie nielicznym mogą dolegać zawroty głowy.

Dzięki krwiodawcom wielu ludzi dostało szansę na powrót do zdrowia.

Nie bój się. Oddaj krew. Pomożesz komuś, to nie boli.

Przygotowała

Agnieszka Urban