Polsko- Norweski konkurs edukacyjny „Na tropie”

Na początku marca 2018r uczniowie ZS Nr 1 wzięli udział w polsko-norweskim konkursie edukacyjnym „Na tropie”, którego celem było wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej/norweskiej historii, kultury, sztuki, nauki, tradycji, w których pojawia się aspekt norweski/polski.

W siedmioosobowym zespole liceum reprezentowali: Czuliński Miłosz, Pęczyński Jakub i Piętka Mateusz z klasy I LP, a technikum: Białoskórski Radosław i Pielat Paweł z klasy I TR oraz Biesalski Mikołaj i Grzanewicz Sebastian z klasy I TŻ.

Pod opieką nauczycielki języka angielskiego, Magdaleny Jeżak, uczniowie stworzyli filmową prezentację na temat wybitnego norweskiego rzeźbiarza, Gustava Vigelanda, który  przyjaźnił się z polskim pisarzem i poetą, Stanisławem Przybyszewskim.

Organizatorem konkursu było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Konkurs finansowany był ze środków pochodzących z Norwegii, Islandii i Lichtensteinu w ramach Funduszy norweskich i EOG.