Artykuły » SK PCK

Artykuły: SK PCK

Krew dla Krystiana

W środę 30 marca 2016 r.  odbyła się akcja oddawania krwi dla Krystiana Marciniaka – byłego ucznia Naszej Szkoły, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i niezbędna była krew dla ratowania jego życia. Dzięki szybkiej reakcji wicedyrektora Piotra Jakubiaka oraz Samorządu Uczniowskiego na czele z Jakubem Kowalskim i Kamilem Kłoszewskim, do akcji włączyła się cała społeczność Szkoły. Na terenie Zespołu Szkół  został podstawiony specjalistyczny ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, który przyjechał dzięki interwencji Pana Jana Kazimierczaka z Gminy Załuski. Chętnych do oddania krwi było aż 60 osób, ale ostatecznie krew oddało 37 uczniów. Kilkoro uczniów krew dla Krystiana  oddało już tydzień wcześniej Regionalnym Oddziale  Krwiodawstwa na terenie Szpitala w Płońsku.

ZA TEN NAJCENNIEJSZY DAR JAKIM JEST ODDANIE CZĄSTKI SIEBIE DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

zobacz zdjęcia...