V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE.

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE. Organizatorem był ZS  nr 2 w Płońsku. Konkurs rozpoczął krótki recital w wykonaniu Pauliny Oporskiej, a recytatorskie zdolności w duchu patriotycznym zaprezentowało 20 uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych   i gimnazjów oraz 16 ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury w składzie: Bogumiła Siuda (ZS nr 2 Płońsk), Renata Grabowska (Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku) i Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe w Płońsku).

Młodzież wykazała się umiejętnością interpretacji tekstów literackich, opanowaniem pamięciowym wierszy, poprawną dykcją i wysoką kulturą słowa. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klas licealnych i technicznych.

Wśród uczniów szkół średnich wszystkie nagrody zdobyli uczniowie ZS  nr 1 w Płońsku. Laureatką w tej kategorii została Katarzyna Osmańska z klasy II LP przygotowywana pod kierunkiem p. D. Gut-Pacuszki, drugą nagrodę otrzymała Adrianna Raźniewska z klasy I LP, przygotowywana przez p. M. Mioduszewską, a trzecią Radosław Białoskórski (opieka: p. A. Dobrowolska).Wyróżnienie zdobył  Dominik Parulski z klasy III LP (opieka: p. M. Mioduszewska).

Gratulujemy!

Przygotowała:  A. Dobrowolska