Wystawa kolaży W. Szymborskiej

10 listopada 2016 r uczniowie klas II k i III TŻ w ZS nr 1  pod opieką Katarzyny Zalewskiej i Agnieszki Kosewskiej zwiedzili wystawę kolaży Wisławy Szymborskiej w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

W ramach wystawy MCK zorganizowało uczniom przedstawienie poetyckie:  „Wycinek twórczości”, małą formę poetycką, prezentującą wiersze Szymborskiej z przymrużeniem oka.  W przedstawieniu wykorzystano następujące utwory: „ Rozmowa z kamieniem”, „Sto pociech”, „Atlantyda”, „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Trzy słowa najdziwniejsze”,  „Miłość szczęśliwa”,  „Kot w pustym mieszkaniu”, „Muzeum, „Poeta i Świat”- Odczyt Noblowski 1996 ( fragmenty), „Pisanie życiorysu”, „Niektórzy lubią poezję”.  Twórczość noblistki w nowej formie i aranżacji zaprezentowali Katarzyna Ornarowicz i Marcin Urbański.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach tematycznych dotyczących wystawy ( kolaż) prowadzonych przez animatorów z MCK i obejrzeli film dokumentalny o poetce pt. „ Chwilami życie bywa znośne”.

zobacz zdjęcia...

Opracowała Katarzyna Zalewska