Graficy w firmie Grafix - graphic designer Aggelos Avdanas

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Graficy udali się do 200-tysięcznego miasta Larissa, gdzie odwiedzili firmę Graphix - graphic designer Aggelos Avdanas. Uczniowie odbyli inspirującą rozmowę o zawodzie grafika, co jest w tej pracy najważniejsze. Poznali znaczenie kreatywności i pracy zespołowej tego zawodu. Dowiedzieli się również, jak należy traktować klienta, żeby czuł się wyjątkowo.

Firma Grafix jest znaną w okolicy firmą graficzną, która obsługuje znane firmy i marki, np. Kia Motors, czy znane marki browarów i napojów, dla których tworzy logo produktów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć język angielski, gdyż cała rozmowa, szkolenie w ramach praktyk zawodowych Erasmusa+, odbywały się w języku angielskim. Przy okazji uczestnicy zajęć zobaczyli miasto Larissa-trzecie co do wielkości miasto Grecji.

Przygotowała

Anna Jackiewicz - Ochidi