Artykuły: Przedmioty zawodowe

Warsztaty z zakresu automatyki i robotyki na Politechnice w Płocku

W dniu 29.11.2017 r. uczniowie klasy II TMT  i  III TMT pod opieką p. P. Bronowskiego, p. A. Kraszewskiego, p. A. Skibińskiego uczestniczyli w warsztatach pt. „ Podstawy  konstruowania robotów” na Politechnice Warszawskiej  Fila w Płocku.

Pięciogodzinne zajęcia  z zakresu automatyki i robotyki,  były prowadzone  przez pracowników naukowych i studentów Politechniki. Podczas warsztatów uczniowie wykonywali zadania dotyczące  tworzenia programów przykładowych układów sterowania. Ponadto  obsługiwali roboty  samojezdne oraz optyczne czujniki ruchu.  Zapoznali się  nowoczesnymi  technikami  z zakresu: programowania sterowników PLC, konstruowania maszyn  i akcesoriów robotycznych.

,,Europejskie systemy jakości żywności”

Dnia 24.11.2017 roku klasa III k wraz z  opiekunami: p. Ewą Borawską i Moniką Kon uczestniczyła w warsztatach nt.:  „ Polityka jakościowa UE” i „Europejskie systemy jakości żywności  oraz polskie produkty w europejskim dziedzictwie”.

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne WARSAW MOTO SHOW 2017

III Edycja Warsaw Moto Show 2017 to niezwykła okazja, żeby zobaczyć najlepsze premiery samochodowe i spotkać na żywo prawdziwych mistrzów kierownicy! Targi Warsaw Moto Show 2017 odbywały się w dniach 27-29 października w PTAK Warsaw Expo. Przez trzy dni Nadarzyn był stolicą motoryzacji.   Impreza ulokowana była w czterech halach. Wystawiono około tysiąc pojazdów różnych klas, odbywały się też premiery najnowszych modeli samochodów, które we wrześniu miały światowe odsłony na salonie we Frankfurcie.

Otwarte zajęcia edukacyjne w SOSW w Płońsku.

Dnia 2 października 2017 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku odbyły się otwarte zajęcia edukacyjne pt. „Piramida zdrowego żywienia”. Celem zajęć było poznanie zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Zajęcia prowadziły panie  mgr inż. Monika Kon i mgr Ewa Borawska – nauczyciele przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku.

Klasa II TR podczas Pfeifer&Langen w Ćwiklinie

8 czerwca 2017r. pierwsza i druga klasa Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyła w Dniu Pola Pfeifer&Langen w Ćwiklinie. Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o. zajmuje się koordynacją sprzedaży i dystrybucji klientom indywidualnym i przemysłowym cukru białego.