Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 16.04.2016 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica odbył się Dzień Otwarty Szkoły. O godz. 10.00 Pani Marzanna Szacherska – Dyrektor Szkoły ciepło powitała licznie przybyłych gimnazjalistów, zaprezentowała kierunki kształcenia oraz szeroką działalność społeczności szkolnej i zaprosiła do zwiedzania obiektów szkolnych.

Podczas Dnia Otwartego gimnazjaliści zapoznawali się z ofertą edukacyjną i bazą lokalową szkoły, oglądali pracownie, eksponaty, rzeczywiste modele, otrzymywali ulotki informacyjne oraz uczestniczyli w różnego rodzaju aktywnościach.

Młodzież, pod okiem opiekunów, przygotowała wiele ciekawych atrakcji.

Uczniowie z klas mundurowych zaprezentowali pokaz strzelania z broni pneumatycznej, technik taktyki interwencji, sztuk walki oraz samoobrony.Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu, którym dysponuje Komenda Policji w Płońsku  w codziennej służbie i w działaniach operacyjnych.

Językowcy przy akompaniamencie muzycznym i poczęstunku zaprezentowali osiągnięcia uczniów w dziedzinie języków obcych oraz ciekawe wystawy i prezentacje multimedialne.

Nauczyciele biologii, chemii, geografii i fizyki przy współudziale uczniów zaprezentowali programy i pomoce naukowe pozwalające lepiej zrozumieć procesy i zjawiska zachodzące w mikro i makro świecie. Za pomocą mikroskopów gimnazjaliści mogli zapoznać się dokładną budową ciał organicznych, obserwowali układ krwionośny człowieka za pomocą aplikacji Anatomy 4D, dzięki programom edukacyjnym Google Earth i Google maps mieli możliwość analizować zjawiska zachodzące na ziemi oraz w przestrzeni geograficznej. Sami przeprowadzali doświadczenia odbicia i załamania światła laserowego za pomocą zwierciadła, soczewek optycznych, pryzmatu.

Matematycy zaprezentowali filmiki z muzyką, która wykorzystuje treści matematyczne oraz program edukacyjny na tablicy interaktywnej i zaangażowali uczniów gimnazjum do rozwiązywania zadań.

Pedagog wspólnie z psychologiem  udzielali zainteresowanym informacji na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole.

W kawiarence u Polonistów obsługiwanej przez uczniów w strojach antycznych można było napić się ciepłej herbatki i podyskutować na tematy humanistyczne.

Nauczyciele przedmiotów fryzjerskich przygotowali katalog z działalnością pracowni oraz zaprezentowali gimnazjalistom egzamin zawodowy w kwalifikacji  A. 19.

A nad sprawnym zwiedzaniem i nie zagubieniem się w murach szkoły czuwali  uczniowie  samorządu uczniowskiego.

Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na Dzień Otwarty i zapraszamy ponownie !

zobacz zdjęcia...

Przygotowały: Anna Nowakowska