Sukces Mechatroników ze Staszica

19 kwietnia 2018 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku: Cezary Gut, Stanisław Niedźwiecki i Tomasz Załoga  wygrali konkurs „Wiedzy i umiejętności technicznych” organizowany przez Wydział Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Zespół pod opieką  p.Tadeusza Więcława zdobył 123 punkty.

Konkurs był podzielony na dwa etapy: w pierwszym - teoretycznym wzięło udział 10 szkół. Każdy z zespołów musiał odpowiedzieć na 20 pytań m.in. z zakresu: rysunku technicznego, miernictwa, zagadnień konstrukcji czy termodynamiki. Już po pierwszym etapie zespół z ZS nr 1 był na pierwszej pozycji.

Do drugiego- praktycznego etapu konkursu zakwalifikowało się sześć szkół. Uczniowie musieli rozwiązać zadania praktyczne, np. rozpoznać materiały po ich właściwościach czy też sporządzić rysunek techniczny. Uczniowie Staszica byli bezkonkurencyjni.

Gratulujemy uczniom klasy IV Technikum Mechatronicznego i ich opiekunowi.

Komisja ds. promocji szkoły