Uczniowie ZS nr 1 podczas Narodowego Czytania

W sobotę, 05 września odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, podczas której miłośnicy literatury wzięli do rąk powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Miejscem, w którym czytano lekturę, był Park im. Konstytucji 3 Maja, przypominający uliczki XIX wiecznej Warszawy. Uczniowie klas: II LW, III LW, II LP i II TR wzięli udział w literackim spotkaniu.

Opiekunowie uczniów to nauczyciele języka polskiego: p. Anna Dobrowolska i p. Dorota Gut- Pacuszka. Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej, jak co roku, przygotowali fragmenty lektury. Przemysław Białoskórski ( II klasa TR) jako Stanisław Wokulski, wpatrywał się w Izabellę Łęcką, w którą wcieliła się Paulina Branczewska (II LW). Do pojedynku z Wokulskim stanął Dominik Karwowski (II LP), grający Krzeszowskiego, a później dr Szumana. Natalia Sobczyńska (II LP) relacjonowała wyścig, podczas którego wygrała Sułtanka Wokulskiego, a Aleksandra Piłatowicz (II LW) w odpowiednim tonie oddała stosunek arystokratów do kupca Wokulskiego. Uczennice: Katarzyna Mariańska (III LW) i Nina Żulewska (II LW) pełniły funkcję narratora.

Gościem specjalnym, podczas Narodowego Czytania, była piosenkarka Danuta Stankiewicz, śpiewająca w przerwach pomiędzy odcinkami ,,Lalki”, żydowskie melodie, piosenki o Warszawie i rosyjskie ballady.

Nasi uczniowie otrzymali ustne i pisemne podziękowania od Pani Bożeny Kaliściak, Dyrektora Miejskiej Biblioteki, która zaprosiła szkołę do udziału w tej cyklicznej imprezie za rok.

Informacja: Anna Dobrowolska

zobacz inne zdjęcia