Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK 14.03.2013

W dniu 14.03.2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK Grodzisk Mazowiecki 2013.

Konkurs ten jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Nasza młodzież brała udział w kategorii ,,Licealista” dla uczniów liceów, techników i szkół zawodowych.

Test jednokrotnego wyboru trwał 45 minut i składał się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów).

Tematyka Konkursu nie wykraczała poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwalała na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży co motywuje do dalszej nauki.

W konkursie wzięli udział:
1) Konrad Bileński II LW
2) Adrian Gwiazda II LW
3) Anna Sadkowska II LW
4) Kamila Zabrodzka II LW
5) Ewa Kliszewska II LW
6) Tomasz Wychucki II TM
7) Klaudia Belka II TI
8) Przemysław Chylewski II TM
9) Barbara Sobczyńska II LO
10) Sylwia Żmijewska II LW
11) Martyna Kamińska II LO
12) Mateusz Gocejna II TM
13) Monika Jakubowska II TI
14) Damian Konopka II TI
15) Mateusz Dzieńkowski
16) Łukasz Sokołowski II TM

Jeden z uczniów Konrad Bileński z klasy II LW otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik.

Szkolnym Organizatorem konkursu była p. Ewa Litewka i p. Roman Pankowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przygotowała

Ewa Litewka