Młodzież z ZS nr 1 w Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcji historii

W dniu 15 lutego 2016 r. młodzież z klasy  III TR/M i II TF, wraz z opiekunami p. Anną Gizińską, p. Edytą Kunkowską i p. Ewą Litewką, uczestniczyła w lekcji historii, zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Poprzez udział w lekcji, której tematem była „Stolica w ruinach”, młodzież pogłębiła wiedzę na  temat II wojny światowej, bliżej poznała okoliczności wybuchu Powstania Warszawskiego jego przebieg i znaczenie.

Lekcja dotyczyła zniszczeń Warszawy podczas II wojny światowej. Dzięki różnym materiałom (min. film, prezentacja multimedialna) uczniowie poznali starą Warszawę i porównywali jej wygląd przed i po wojnie. Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość obejrzeć film pt: „Miasto ruin” oraz zobaczyć eksponaty. Młodzież wykazywała duże zainteresowanie podczas lekcji, byli zaangażowani i chętnie wykonywali powierzone im zadania.

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego pozwoliła kształtować świadomość historyczną młodych ludzi w kontekście współczesnych wydarzeń oraz oddać hołd  powstańcom, którzy poświęcili swe życie za Ojczyznę.

zobacz zdjęcia w galerii