Graficy na praktyce w Kiritsis

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Uczniowie z klas 3TG i 4MGS odbyli kolejne praktyczne zajęcia w firmie Kiritsis, prowadzonej przez rodzeństwo Greków. W zakładzie, dokładnie przyjrzeli się procesowi wycinania laserowego liter, przygotowaniu i wydrukowi banera reklamowego.

Firma jest w stanie przygotować każdy projekt od momentu koncepcji po wykończenie estetyczne wykonanych produktów i transport. Jedną z flagowych usług poza cięciem jest uformowanie elementów. Wycięte elementy starannie są zabezpieczane i pakowane. Gwarantowana jest powtarzalność wyciętych elementów, możliwość cięcia skomplikowanych kształtów, wysoką jakość krawędzi ciecia, maksymalne wykorzystanie dostępnych komponentów oraz możliwość oznaczenia punktów montażowych wykorzystywanych w kolejnych procesach produkcyjnych.

Z myślą o przedsiębiorcach prowadzona jest także usługa pakowania produktów w dostarczone opakowania opatrzone w logo danej firmy. Zamówienie może zostać dostarczone bezpośrednio do kontrahenta bez konieczności przepakowywania i znakowania.

Efektem praktyk było stworzenie przez uczniów własnego plakatu reklamowego.

Przygotowała

Anna Jackiewicz – Ochidi