Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 17.05.2012

W dniu 17.05.2012 uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Uczestnicy konkursu dotarli do Rejonowego Etapu, który miał miejsce w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji tzn. na basenie. Zajęliśmy 5 miejsce.

Przygotowanie: S. Świerczewski, opieka: A. Jackiewicz-Ochidi.

5-osobowa drużyna pierwszej pomocy:

Justyna Radomska,
Tomaszewski Mateusz,
Bartkowska Małgorzata,
Kacperska Sylwia,
Emilia Szczepańska.
Wszyscy uczniowie klasy 2PS.

Zasad udzielania pierwszej pomocy młodzież uczy się już na początku roku szkolnego w ramach programu : "Pomóż sprawnym uniknąć niepełnosprawności- zostań pierwszym ogniwem w łańcuchu przeżycia". Podczas szkoleń młodzi ludzie uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jak ważna jest rola świadków wypadków w zapobieganiu powikłań powypadkowych u poszkodowanych.

Zawodników musieli udzielić pomocy osobom poszkodowanym trakcie dwóch symulowanych wypadków oraz wykazać się umiejętnościami PPŻ (podstawowe umiejętności podtrzymywania życia) na fantomach. Ponadto sprawdzona była ich wiedza teoretyczna, obejmująca tematykę z zakresu pierwszej pomocy.

Statystyki mówię, że w Polsce co druga osoba nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy, dlatego gratulujemy młodzieży odwagi i chęci nauki jak pomagać i ratować życie innym.

Przygotowała

Anna Jackiewicz – Ochidi